Trial Court Judges

To select multiple judge types, simply hold the control (Ctrl) key while clicking the desired judge types. To view all judges, please select all judge types.

Name County District
Carlyn Addison
  • Shelby County
  • 30
William T. Ailor
  • Knox County
  • 6
David Allen
  • Giles County
  • Lawrence County
  • Maury County
  • Wayne County
  • 22
Donald H. Allen
  • Chester County
  • Henderson County
  • Madison County
  • 26
Justin C. Angel
  • Bledsoe County
  • Franklin County
  • Grundy County
  • Marion County
  • Rhea County
  • Sequatchie County
  • 12
Richard B. Armstrong, Jr.
  • Knox County
  • 6
Elizabeth C. Asbury
  • Campbell County
  • Claiborne County
  • Fentress County
  • Scott County
  • Union County
  • 8
Jeffrey M. Atherton
  • Hamilton County
  • 11
Kyle Atkins
  • Chester County
  • Henderson County
  • Madison County
  • 26
Bonita Jo Atwood
  • Cannon County
  • Rutherford County
  • 16
Khadija Babb
  • Davidson County
  • 20
Robert Bateman
  • Montgomery County
  • Robertson County
  • 19
Caleb Bayless
  • Giles County
  • Lawrence County
  • Maury County
  • Wayne County
  • 22
J. B. Bennett
  • Hamilton County
  • 11
Joseph P. Binkley
  • Davidson County
  • 20
Michael W. Binkley
  • Hickman County
  • Lewis County
  • Perry County
  • Williamson County
  • 21
Cheryl A. Blackburn
  • Davidson County
  • 20
Carolyn Wade Blackett
  • Shelby County
  • 30
Beth Boniface
  • Greene County
  • Hamblen County
  • Hancock County
  • Hawkins County
  • 3
A. Melissa Boyd
  • Shelby County
  • 30
J. Brent Bradberry
  • Benton County
  • Carroll County
  • Decatur County
  • Hardin County
  • Henry County
  • 24
Wesley Thomas Bray
  • Clay County
  • Cumberland County
  • DeKalb County
  • Overton County
  • Pickett County
  • Putnam County
  • White County
  • 13
David Briley
  • Davidson County
  • 20
Thomas White Brothers
  • Davidson County
  • 20
Jerri S. Bryant
  • Bradley County
  • McMinn County
  • Monroe County
  • Polk County
  • 10