Trial Court Judges

To select multiple judge types, simply hold the control (Ctrl) key while clicking the desired judge types. To view all judges, please select all judge types.

Name County District
Lee V. Coffee
  • Shelby County
  • 30
William C. Cole
  • Fayette County
  • Hardeman County
  • Lauderdale County
  • McNairy County
  • Tipton County
  • 25
Michael Collins
  • Jackson County
  • Macon County
  • Smith County
  • Trousdale County
  • Wilson County
  • 15
James B. Cox
  • Bedford County
  • Lincoln County
  • Marshall County
  • Moore County
  • 17
Chris Craft
  • Shelby County
  • 30
Ted A. Crozier, Jr.
  • Montgomery County
  • Robertson County
  • 19
Angelita Blackshear Dalton
  • Davidson County
  • 20
Sandra N.C. Donaghy
  • Bradley County
  • McMinn County
  • Monroe County
  • Polk County
  • 10
Steve R. Dozier
  • Davidson County
  • 20
David R. Duggan
  • Blount County
  • 5
John F. Dugger
  • Greene County
  • Hamblen County
  • Hancock County
  • Hawkins County
  • 3
Forest A. Durard, Jr.
  • Bedford County
  • Lincoln County
  • Marshall County
  • Moore County
  • 17
George R. Ellis
  • Crockett County
  • Gibson County
  • Haywood County
  • 28
Mark J. Fishburn
  • Davidson County
  • 20
Pamela A. Fleenor
  • Hamilton County
  • 11
Telford E. Forgety
  • Blount County
  • Cocke County
  • Grainger County
  • Jefferson County
  • Sevier County
  • 4
Andrew Mark Freiberg
  • Bradley County
  • McMinn County
  • Monroe County
  • Polk County
  • 10
Adrienne Fry
  • Montgomery County
  • Robertson County
  • 19
James L. Gass
  • Cocke County
  • Grainger County
  • Jefferson County
  • Sevier County
  • 4
Dee David Gay
  • Sumner County
  • 18
Hamilton V. Gayden, Jr.
  • Davidson County
  • 20
Kathleen Gomes
  • Shelby County
  • 30
William R. "Bill" Goodman
  • Montgomery County
  • Robertson County
  • 19
James F. Goodwin
  • Sullivan County
  • 2
Thomas W. Graham
  • Bledsoe County
  • Franklin County
  • Grundy County
  • Marion County
  • Rhea County
  • Sequatchie County
  • 12